WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

Baddie Winkle robi furorę na Instagramie. Ma 92 lata i blisko 4 miliony fanów 

Udostępnij

Baddie Winkle nie jest typową emerytką. Nosi ostry makijaż, kolorowe kreacje i przede wszystkim bryluje w social mediach. 92-latka robi furorę na Instagramie, gdzie śledzi ją blisko 4 miliony fanów. 

Co byś powiedziała 20-letniej Baddie Winkle? – Zawsze bądź uprzejma dla innych. Uśmiechaj się do wszystkich, których spotkasz, a odwdzięczą się tym samym. To sprawi, że poczujesz się dobrze – mówi w rozmowie z magazynem The Cut 92-letnia gwiazda Instagrama, które mimo wieku nie przestaje się uśmiechać. Dziś często to robi przed aparatem fotograficznym, ubrana w rozmaite ekstrawaganckie kreacje. 

Właśnie taką Baddie Winkle dała się poznać internetowej społeczności. Na większości zdjęciach zamieszczonych w sieci można ją zobaczyć w mocnym makijażu, kolorowych strojach kąpielowych i koszulkach z nadrukowanym liściem marihuany. Ale pod tą maską kryje się Helen Ruth Elam urodzona w amerykańskim miasteczku Hazard, położonym w stanie Kentucky we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. 

Sposób na żałobę 

Działalność na Instagramie stała się dla kobiety „odskocznią”, formą radzenia sobie ze stresem i trudnymi wspomnieniami, które nękają Helen od ponad 36 lat. Wtedy właśnie zmarł jej mąż. Piętnaście lat później doszło do kolejnej tragedii. Helen pożegnała syna. 

– Utrata męża i syna to najgorsza rzecz, jaka może ci się przydarzyć. Nie życzę jej nawet najgorszemu wrogowi – mówi w rozmowie z Jezebel gwiazda Instagrama.

Ukojenie znalazła w kolorowych strojach. Początkowo zaczęła się ubierać „dla żartu”, dla siebie. Ale potem zobaczyła ją prawnuczka. Stwierdziła, że babcia wygląda świetnie, sfotografowała ją, a zdjęcie umieściła w social mediach. Tak narodziła się Baddie Winkle, która od tamtej pory nie rozstaje się z „krzyczącymi” strojami oraz chętnie pozuje do zdjęć i pokazuje się na Instagramie. Jest także znana na Twitterze i Facebooku. Głównie wśród młodzieży, która chce mieć zdjęcie ze starszą panią. 

„Nie poświęcaj uwagi krytykom”

Ale wraz z fanami wiekowej influencerki pojawili się także krytycy. Zarzucali kobiecie, że nosząc koszulki z nadrukowanym liściem marihuany, promuje palenie narkotyku. Tymczasem sama Baddie Winkle nie pali marihuany, ale jest za jej legalizacją i użyciem w celach medycznych. Nie nosiła jednak koszulek, aby dać upust swoim poglądom. Przyznaje, że po prostu chodziło o dobrą zabawę. 

– Wielu ludzi mówi przykre rzeczy. Według mnie nie mają nic lepszego do roboty, podczas gdy powinni żyć swoim życiem. Nie możesz poświęcać uwagi takim osobom, ale zwyczajnie wzruszyć ramionami – wyjaśnia 92-latka. 

Sama tak robi i wygląda na to, że internetowej społeczności podoba się działalność kobiety. Na Instagramie ma 3,9 mln fanów, na Facebooku blisko 2,5 mln, a na Twitterze 195 tysięcy. Wśród nich są takie gwiazdy pop kultury jak wokalistki Rihanna i Miley Cyrus. Ponadto Baddie Winkle zainteresował się świat mody. W efekcie gwiazda mediów społecznościowych stała się modelką firmy DimePiece z Los Angeles. Czy marzyła o tym? Niezupełnie. W młodości chciała zostać aktorką. 

Wiek to tylko liczba

I chociaż nie udało się kobiecie zrealizować powyższego celu, to z pewnością można nazwać ją gwiazdą – gwiazdą Instagrama, która dla wielu osób jest bohaterką i przykładem tego, że trzecia część życia może być przepełniona pasją, zabawą i ekscytacją. 

– Moja rada dla młodych lub tych, którzy poszukują swojego stylu, brzmi: po prostu próbuj nowych rzeczy. Podczas zakupów weź coś, czego normalnie byś nie wzięła i zobacz jak się czujesz. Nigdy nie wiesz, w czym będziesz dobrze wyglądać i jak poczujesz się w danej kreacji. Musisz być sobą. A tu wiek nie gra roli. Jeśli czujesz się na 25 lat, chociaż masz 50, świetnie, ubierz się jak 25-latka. Nałóż makijaż. Wiek to tylko liczba. Naprawdę w to wierzę – mówi na łamach Man Eepeller Baddie Winkle.

Pasja rozwijana wraz z wiekiem

Metryce nie daje się także 90-letnia Ruby Maruyama, która mimo podeszłego wieku wciąż oddaje się swojej pasji. A jest nią układanie bukietów zgodnie z tradycyjną japońską sztuką ikebana. Na czym polega ów sztuka? Florystka wyjaśnia, że każdy bukiet składa się z trzech łodyg. Każda łodyga symbolizuje co innego: niebo, ziemię i człowieka. W tradycyjnych formach ikebana łodygi ułożone są zgodnie z surowymi zasadami, które rządzą między innymi proporcją kwiatów i kątem ich ułożenia.

Pasja Ruby Maruyama do ikebana trwa nieprzerwanie od 50 lat.