WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Tags: , , , Redaktor AgeFree

Miłosny trójkąt Willa (84), Adiny (90) i Jeanie (81)

Udostępnij

Pod koniec lat 70. Will przeprowadził się do domu spokojnej starości, gdzie poznał Adinę. Po pewnym czasie stworzyli związek, a Will wprowadził się do mieszkania Adiny. Po wyrzuceniu z ośrodka za naruszenie warunków najmu, Will wprowadził się do innego obiektu, gdzie poznał Jeanie. Zakochany w Jeanie Will, nie chcąc kończyć swojego związku z Adiną, zdecydował się kontynuować relacje z obiema kobietami.

„Senior Love Triangle” to projekt fotograficzny, który dokumentował codzienność tej trójki. Jego autorka – Isadora Kosofsky – kiedy spotkała Willa, Adinę i Jeanie miała zaledwie 17 lat. Spędziła 4 lata będąc kronikarzem ich relacji, zapisując ich przygody, pożądanie, zazdrość, samotność. Poprzez  fotografowanie ich szukała katharsis po śmierci babci, która ją wychowała.

Poprzez swój związek Jean, Will i Adina zakwestionowali normy społeczno-kulturowe narzucone osobom starszym. Jeanie, zastanawiając się nad swoim życiem, wyznawała: „Nie chcę zakładać wszystkich szat dojrzałości”. Jeanie szukała upodmiotowienia powtarzając: „Chcę być wolna”. Dla nich starzenie się było paradoksalnie formą zarówno straty, jak i wyzwolenia. Swój związek postrzegali jako tarczę przed samotnością starzenia się. Will mówił, że oni we troje żyją ponad prawem. Próbując znaleźć ukojenie w sobie nawzajem, razem szukając ucieczki, a każdego dnia nowej „przygody”, celu.

Jednak życie w trójkącie nie było idealnym rozwiązaniem – Jeanie mówiła Isadorze, że dzielenie się Willem jest jak cierń w boku. „Relacja między mężczyzną i kobietą jest prywatna. To jest para. A nie trio” – mawiała. Jednak obie kobiety były skazane na dzielenie się Willem, on zaś – nawet gdy one są nieobecne – chodził z prawą ręką wyprostowaną i otwartą jakby któraś z nich trzymała się jej.

Isadora Kosofsky, dziś 27-letnia, uważa, że długoterminowe projekty oferują możliwość głębszego i bardziej przejmującego opowiadania historii. Uczestnicząc w życiu miłosnego trójkąta poczyniła wiele obserwacji, na przykład taką, że nastolatkowie i seniorzy mają pewne wspólne cechy – jedni i drudzy poszukują swojej tożsamości. Szeroko prezentowany, wielokrotnie nagradzany dokument „Senior Love Triangle” doczekał się wydania książkowego, a także stał się kanwą filmu o tym samym tytule:

Strona projektu, na której można obejrzeć pozostałe zdjęcia: https://isadorakosofsky.com/senior-love-triangle-1

Książkę „Senior Love Triangle” można zamówić tutaj: https://www.amazon.com/Senior-Love-Triangle-Isadora-Kosofsky/dp/3868289356

Tagi