WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Tags: , Redaktor AgeFree

Superbabcia Mamika

Udostępnij

Francuski fotograf Sacha Goldberger w 2007 roku rozpoczął projekt fotograficzny ze swoją babcią Frederiką w roli głównej. Projekt nosi nazwę Mamika. Słowo to oznacza babcię po węgiersku – Frederika (dziś 101-letnia) po wojnie wyemigrowała z Węgier do Francji.

Fotograf zauważył kiedyś, że babcia jest samotna i przygnębiona. Postanowił rozweselić ją zachęcając do zrealizowania z nim serii niezwykłych zdjęć w kostiumach. Mamika nie była specjalnie entuzjastycznie nastawiona do tego pomysłu, ale kiedy zobaczyła efekt – siebie jako superbohaterkę niczym z komiksów Marvela, nie mogła przestać się uśmiechać. Frederika rozkwitła. Wspólnie zrealizowali kilka sesji, wydali 4 książki (http://sachagoldberger.com/commissions/?portfolio=books). Odbyły się również wystawy zdjęć z Mamiką w Paryżu: w 2010, 2011 i 2012 roku.

Sacha Goldberger opisany jest na swojej stronie internetowej http://sachagoldberger.com/ tak:

„Jest z pewnością najlepszym fotografem w okolicy”

Gaby (jego matka)

„Stworzył wspaniałą serię obrazów, to naprawdę wyjątkowy talent. Cykl ten był wystawiany na całym świecie. Robi również bardzo ładne zdjęcia dla świata mody i reklamy.”

Mamika (jego babcia)

Woof, woof, woof, woof, woof. Woof woof, woof, woof, woof. Woof, woof, woof, woof.

Irene (jego pies)

Mamika w styczniu skończyła 101 lat, więcej jej zdjęć można obejrzeć tutaj: http://sachagoldberger.com/commissions/?page_id=644

💥On est pas des chanteurs💥Happy 101 Dalmatiens💥❤️❤️❤️💥

Opublikowany przez Mamika Piątek, 17 stycznia 2020
Tagi

Następny Artykuł