Dołączając do NEWSLETTERA zgadzasz się na wykorzystanie danych w celu informowania o kolejnych promocjach, aktualnościach i kampaniach. Zapoznaj się z polityką prywatności tutaj - Zobacz
Idea realizacji artystycznego i niekonwencjonalnego projektu z osobami dojrzałymi zrodził się w głowie fotografki Małgorzaty Drozdowskiej już kilka lat temu. Współpracując z Joanną Głowacką, stylistką i producentką sesji, naturalnym rozwiązaniem była wspólna realizacja tego przedsięwzięcia. Kwestią zasadniczą było jednak wkomponowanie zadań w inne zawodowe działania. „Potrzeba artystycznego wyżycia się jest zawsze obecna i musi być co jakiś czas spełniana. Takie projekty pozwalają odreagować komercyjne, powtarzalne zlecenia, dają energię do pracy, motywację, wyzwalają potencjał, a także umożliwiają zdobycie nowych doświadczeń i poznanie interesujących ludzi” – mówi Joanna Głowacka, stylistka i producentka. „Kiedy już podjęłyśmy decyzję o tym, że to robimy, wiedziałam, że efekty muszą odbiegać od tego, co robię na co dzień. Oczywiście, każdy fotograf ma swój styl, a ja od niego nie uciekam- wręcz odwrotnie. Nie mniej wiedziałam, że podczas sesji w ramach „Moda na dojrzałość” chcę zrobić takie zdjęcia i kreacje, na które zwykle brakuje czasu lub zwyczajnie są zbyt szalone” – dodaje Małgorzata Drozdowska, fotografka.
Małgorzata Drozdowska i Joanna Głowacka to duet, który wspólnie tworzy sesje komercyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ich pracy charakterystyczną cechą jest gra kolorem i printem – dzięki temu bohaterowie fotografii mogą budować wizerunek osób energetycznych i przebojowych. Nie było więc zaskoczeniem, że „Moda na dojrzałość” będzie niecodzienną i spotęgowaną rozgrywką barwy z ekspresją. Istotną rolę odgrywa zabawa modą, a także przełamywanie stereotypów związanych z tym, jak mają wyglądać i co nosić osoby dojrzałe. „Chciałyśmy również zaprotestować przeciwko konwencji, w jakiej pokazuje się osoby starsze. Odbyło się to dzięki przygotowaniu odważnych stylizacji i makijaży, elementów scenograficznych oraz kompozycji – na wielu fotografiach modele pozują wspólnie, w różnych układach i konfiguracjach, trudno znaleźć takie zdjęcia w przestrzeni miejskiej, czy Internecie”- mówi Małgorzata Drozdowska. „W tym miejscu chciałabym podziękować naszym partnerom- Beauty Talent Academy, Bołda Fryzjer Polski, pracowni florystycznej Zielona Metanoja oraz butikowi MOBO za zrozumienie idei tego fotograficznego cyklu, a także wczucie się w jego estetyczne założenia.
Prace nad wystawą rozpoczęły się jeszcze latem 2023r., kiedy to autorki przygotowały założenia i koncepcję, a następnie ogłosiły casting. Ostatecznie do projektu zgłosiło się niemal 100 osób, z czego na trzy sesje zdjęciowe zostało zaproszonych 11 chętnych. Pierwsza sesja odbyła się w listopadzie, kolejne w grudniu i na początku lutego. Każde spotkanie miało nieco inny charakter estetyczny i kolorystyczny, wykorzystano inne motywy przewodnie – inne barwy, kształty, zestawienia. Dzięki temu finalny zestaw zdjęć na wystawę jest niezwykle różnorodny i kreatywny. Przy okazji należy zauważyć, że uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, świadomym podejściem i zrozumieniem dla pracy całego teamu. Sesje fotograficzne były okazją do głębokich rozmów, autobiograficznych zwierzeń, wymiany kontaktów oraz nawiązania relacji. Była to również okazja dla młodych adeptów fotografii ze szkoły AFA/PHOBOS do zajrzenia za kulisy powstawania takiej rozbudowanej realizacji.
Wernisaż wystawy odbędzie się 6.04.2024 o godz.18.00, w salonie Bołda Fryzjer Polski na wrocławskim Rynku. Salon to stylowe i aktywne eventowo miejsce na mapie Wrocławia, nie dziwi więc tak duże zaangażowanie w organizację. Wystawa będzie dostępna do oglądania w salonie przez miesiąc.
wolniodmetryki.pl są patronem medialnym projektu