WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

Pierwsza polska agencja modeli dojrzałych: Evergreen-models

Udostępnij

Agencja modeli dojrzałych Evergreen-models powstała koniec 2017 roku z inicjatywy Joanny Głowackiej – agentki, producentki sesji, stylistki, producentki imprez modowych oraz Tomasza Augustyna – fotografa.

Evergreen-models to nie tylko przedsięwzięcie komercyjne. Działalność agencji pokazuje pewne przemiany społeczne. Po pierwsze są to przemiany demograficzne – jako społeczeństwo starzejemy się, a obecni 50-, 60-, 70-latkowie to zupełnie inni ludzie niż ich odpowiednicy sprzed trzydziestu, czterdziestu lat. To najczęściej osoby bardzo zadbane, aktywne, otwarte na świat oraz nowe, różnorodne doświadczenia. A ponieważ osoby starsze to coraz większy procent społeczeństwa, rynek komercyjnych produktów i usług zwraca na nich coraz większą uwagę – dostosowując do nich zarówno ofertę, jak i sposób jej pokazania. Dlatego przekazy reklamowe coraz częściej wykorzystują dojrzałe twarze.

Evergreen–models daje modelom nie tylko możliwość pracy zarobkowej, to głównie miejsce ich aktywizacji. To możliwość realizacji ich marzeń, sprawdzenia się w nowych rolach i sytuacjach, przeżycia przygód. To pole do rozwoju i bycia ciągle na bieżąco. Dla modeli będących  na emeryturze agencja stanowi miejsce, które gwarantuje aktywność i zaangażowanie. Z kolei osoby w wieku ok. 30-55 lat poszukują w agencji odskoczni od szybkiego tempa życia, od poświęcania się tylko pracy i rodzinie. Evergreen-models traktują jako szansę i miejsce, gdzie mogą zrobić coś tylko dla siebie.  Okazuje się również, że dla wielu naszych modeli agencja stanowi miejsce, dzięki któremu poznają nowych ludzi oraz czują się potrzebni.

Joanna Głowacka mówi o tym pionierskim w skali kraju przedsięwzięciu:

Pomysł na powstanie agencji pojawił się u nas w maju 2017. Znamy się z Tomaszem od bardzo dawna, realizowaliśmy niektóre projekty reklamowe czy kampanie wspólnie, więc pomysł Tomka, aby przyjść z tematem do mnie, był dość naturalny, tym bardziej, że prowadzę agencję modeli regularnych – młodziutkich.  Od jesieni 2017 zaczęliśmy pierwsze sesje zdjęciowe, a nabory i ogłoszenia o poszukiwaniu twarzy pojawiły się już pod koniec wakacji. W 2018 wystartowaliśmy ze stroną internetową. Modeli ciągle przybywa, a my uczymy się wraz z naszą agencją, coraz to nowych rzeczy.

Tomasz Augustyn dodaje:

To, co wydawało się dla nas naturalne na początku, po jakimś czasie wymagało drobnej korekty. Mam na myśli na przykład sposób prezentacji modeli, czy rodzaj poszukiwanych twarzy. Ponadto analizy treści publikowanych w Internecie skłoniły nas do zróżnicowania stylistyki przygotowywanego materiału zdjęciowego. Okazało się, że ludzie, oprócz prostych, eleganckich zdjęć, oczekują również szalonych, przełamanych fotografii.

Z ofertą agencji Evergreen-models można zapoznać się na stronie: http://www.evergreen-models.com/

Warto również śledzić profil agencji na Instagramie: https://www.instagram.com/evergreenagencja/

Następny Artykuł