WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

Silverzy gotowi na wszystko

Udostępnij

Silverzy na każdym kroku udowadniają, że metryka ich nie tyka. Tym razem pokazali, na co ich stać podczas akcji Katalogu Marzeń #ChcęToPrzeżyćSilver. Z voucherami na spełnianie marzeń ruszyli testować różne atrakcje. Do wyboru mieli między innymi degustację wina, warsztaty czekoladowe, nurkowanie, jazdę quadem, lot balonem czy skok ze spadochronem. Co wybierali najczęściej i kto stanął na podium po trzech etapach tego niezwykłego konkursu?

Srebrna edycja konkursu dla testerów wrażeń z cyklu „Chcę to przeżyć” zaskoczyła organizatorów – zgłosiło się do niej 400 osób 55+, które chciały udowodnić, że marzenia nie mają terminu ważności. Spośród nich wybrano 109 śmiałków żądnych przygód. Testerzy Marzeń do wyboru mieli: warsztaty czekoladowe, flyboard, zwiedzanie Muzeum Iluzji, gokarty, rejs po Wiśle, degustację wina, nurkowanie. Ich zadaniem było przetestować wybraną atrakcję i opisać swoje wrażenia w social mediach. Ci, którzy zrobili to najlepiej, cała czterdziestka, przeszli do kolejnego etapu. W nim czekały na nich: lot widokowy nad Warszawą, jazda quadem, jazda offroad, kurs sushi, symulator lotu, jazda Subaru.

W ścisłym finale na tych, którzy zrelacjonowali swoje przeżycia w internecie w najbardziej interesujący sposób, czekały takie atrakcje jak skok ze spadochronem, lot balonem, jazda Subaru Impreza lub Mitsubishi Lancer Evo, popołudnie w SPA, weekend na Mazurach.

Dotknąć chmur

Fani i followersi finałowej jedenastki najczęściej mogli podziwiać… skoki ze spadochronem z wysokości 4 km. Ta atrakcja cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników. Dzielne Testerki Marzeń kolejne tygodnie cierpliwie czekały na odpowiednią pogodę, a gdy już miały warunki do skoku, zachwycały swoją odwagą – zarówno instruktorów, z którymi skakały, jak i tych wszystkich, którzy oglądali ich wyczyny w sieci. Naprawdę zapierające dech w piersiach. Najstarsza z uczestniczek, 74-letnia Małgosia Bielczyk, z zachwytem opowiadała potem, że… dotknęła chmury. Było to niezapomniane przeżycie.

Jolanta Rydkodym podczas finałowego skoku ze spadochronem:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jola Rydkodym (@pani_na_grani)

Do tańca – tak! A do różańca?

Podczas gali finałowej, która odbyła się w warszawskiej Małej Sycylii, ogłoszono zwycięzców, a dokładnie – zwyciężczynie: Jolantę Rydkodym, Annę Misztal i Marzannę Kamińską. Panie, dzięki otrzymanym voucherom, będą mogły spełniać swoje marzenia odpowiednio przez rok, pół roku i trzy miesiące. „Dziewczyna dotykająca chmur” – Małgosia – została wyróżniona. Już wie, jakie marzenie chce spełnić teraz: lot śmigłowcem nad jej ukochanymi Tatrami.

Miejsce stworzone przez tancerza Stefano Terrazzino, w którym można zjeść prawdziwe sycylijskie desery, a potem spalić kalorie podczas kursu tańca, okazało się idealnym wyborem. Silverki dawały porwać się Mistrzowi do tańca, a silverzy dzielnie uczyli się kroków salsy razem z paniami.

Gorąca salsa z Stefano Terrazzino

Ten konkurs pokazał, jacy dziś są dojrzali ludzie: żądni przygód, odważni, wyluzowani, wręcz nieco zwariowani. „Jeśli masz dla mnie jakieś wariactwo, jestem gotowa” – powiedziała Małgosia z błyskiem w oku na zakończenie imprezy i pognała dalej, do kolejnych wyzwań i przygód. Bo w metryce może ma 74 lata, ale w duszy – nie więcej niż 26.

Gala finałowa konkursu #ChcęToPrzeżyćSilver

 

Artykuł powstał we współpracy z Katalogiem Marzeń. 

 

 

 

Następny Artykuł