WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

5 aplikacji, które pomogą ci zadbać o zdrowie

Udostępnij

Jeść mniej, więcej się ruszać i lepiej spać. To tylko niektóre ze zdrowotnych celów, które pomogą ci zrealizować aplikacje mobilne. Poniżej przedstawiamy 5 programów, które już dziś powinny znaleźć się na twoim smartfonie. 

  1. Rzuć Palenie!

Według naukowców z Harvard School of Public Health w Bostonie wystarczy 15 papierosów dziennie, aby skutecznie skrócić sobie życie i zwiększyć ryzyko zachorowania na ponad 13 różnych nowotworów. Nie tylko płuc, ale także raka jelita grubego, piersi, nerek, przełyku i wątroby. Palenie tytoniu wyniszcza cały organizm. Jeśli więc chcesz cieszyć się długim i zdrowym życiem, rzuć palenie. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Na szczęście pomoże ci w tym aplikacja mobilna „Rzuć Palenie!”.

Zdaniem jej autorów, aby rozstać się z nałogiem, potrzebujesz silnej motywacji, a tę będzie stymulować właśnie „Rzuć Palenie!”. W jaki sposób?  Przede wszystkim aplikacja działa jak cyfrowy kalendarz, w którym możesz zaznaczać dni bez papierosa – mechanizm ten działa jak nagroda, która sprzyja powstawaniu nowych i zdrowych nawyków. Do tego „Rzuć Palenie!” przeprowadzi cię przez cały proces rozstawania się z nałogiem, informując o objawach odstawienia. 

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play. W sklepie App Store nie jest dostępna, jest za to jej odpowiednik – aplikacja QuitNow

  1. Sleep Bug

Sen to nie tylko przyjemna forma odpoczynku, ale przede wszystkim jeden z kluczowych czynników pozwalający na zachowanie zdrowia. Jeśli chociaż raz w życiu zarwałeś noc, to z pewnością wiesz, jak destruktywny wpływ miało to na resztę twojego dnia. Brak snu lub zaburzenia snu nie tylko powodują rozdrażnienie, ale również przyczyniają się do spadku koncentracji, spowolnienia metabolizmu i obniżenia odporności organizmu. Dobrze więc zasnąć, zapaść w głęboki sen i się wyspać. 

Nie każdemu jednak zasypianie przychodzi z łatwością. Lekarstwem ma być aplikacja mobilna Sleep Bug, w której bazie dźwięków, znajdziemy ponad 300 wyciszających melodii i efektów dźwiękowych. To one mają uspokoić, pozwalając, byśmy odpłynęli do krainy słodkich snów.

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

  1. KtoMaLek

Właśnie wyszedłeś z przychodni i z receptą w ręku zmierzasz do apteki. Na miejscu okazuje się, że niektórych pozycji nie ma na stanie, ale są w punkcie na drugim końcu miasta. Dzięki aplikacji KtoMaLek nie będziesz musiał krążyć od apteki do apteki. 

Autorzy aplikacji wyjaśniają, że KtoMaLek „umożliwia każdemu użytkownikowi łatwe wyszukiwanie leków w pobliskich aptekach” i że rozwiązanie przyda się, szczególnie gdy chcesz znaleźć trudno dostępny lek. Gdy już go znajdziesz, to za pomocą aplikacji będziesz mógł dokonać rezerwacji lekarstwa oraz na bieżąco monitorować status zamówienia. Dzięki temu dowiesz się, że zamówiony lek czeka na ciebie w aptece. 

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

  1. Fitatu

Postanawiasz schudnąć? Gratulacje. To pierwszy krok do utraty wagi. Kolejnym jest dobór odpowiedniej diety, a wybór masz bardzo szeroki. Niezależnie jednak, na którą dietę się zdecydujesz, trzeba utrzymywać deficyt kaloryczny. Czyli najprościej mówiąc: jeść nieco mniej niż faktycznie potrzebujesz. Wówczas zaczniesz tracić wagę. Ale skąd będziesz wiedzieć, że jesteś na deficycie? Pomoże ci w tym Fitatu.

Jest to aplikacja mobilna, która działa jak cyfrowy dziennik kalorii. Za jej pośrednictwem szybko policzysz, ile kalorii zjadasz z każdym posiłkiem. Ponadto dowiesz się, czy wraz ze spożywanymi potrawami dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości mikro i makro składników, potrzebnych do utrzymania nie tylko zgrabnej sylwetki, ale również zdrowia. Nie sztuką bowiem jest zrzucić kilogramy i się wyjałowić. 

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

  1. Endomondo 

Kalorie policzone, brzuch napełniony, to teraz przydałoby się je spalić, co? Najlepiej monitorując twojąaktywność fizyczną. I właśnie temu służy popularna aplikacja mobilna Endomondo.

Podobnie jak wcześniej wspomniane „Rzuć Palenie!” i „Fitatu”, Endomondo również pełni funkcję cyfrowego dziennika. Jednak w przeciwieństwie do nich, między innymi, monitoruje długość pokonanej trasy, liczy kroki i szacuje liczbę spalonych kalorii. Do tego wykorzystuje czujniki zainstalowane w telefonie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pomiary dokonywane przez Endomondo są wykonane rzetelnie. Jeśli poważnie myślisz o zdrowiu, to właśnie ta aplikacja powinna znaleźć się na twoim telefonie.

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

A jakie są wasze ulubione aplikacje wspierające zdrowy styl życia? Dajcie znać w komentarzach. 

 

Następny Artykuł

Następny Artykuł