WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

7 zabawnych i wzruszających reklam z dojrzałymi bohaterami

Udostępnij

Jeśli oglądasz telewizję i zastanawiasz się, czemu w reklamach nie występują starsi ludzie, uspokajamy: występują. Co prawda jeszcze nie tak często, jak młodzi ludzie, ale występują. Do tego coraz częściej pokazywani są w niestereotypowy sposób. Oto 7 reklam z dojrzałymi ludźmi, które doprowadzą cię do łez.

W większości reklam, które serwują nam telewizja, gazety i internet, widzimy młodych, pięknych i sprawnych ludzi, którzy dzięki promowanym produktom wyciskają z życia więcej. Natomiast rzadko kiedy w reklamach pojawiają się starsi ludzie, a gdy już się pojawiają, to są prezentowani jako zniedołężniałe osoby. Czasami także są obiektem żartów. Przynajmniej taką starość malują nam niektóre marki, wśród nich Amazon, który zaprezentował „inteligentny” głośnik dla seniorów, oraz producent batonów Snickers. (Nie idźcie tą drogą jako twórcy reklam.)

I chociaż należy podejść do powyższych reklam z uśmiechem i dystansem, to nie dajmy się zwieść. Trzecia część życia to nie tylko problem ze słuchem, wzrokiem i motoryką. To również czas dobrej zabawy, relacji z bliskimi i realizacji osobistych celów. I właśnie taką dojrzałość możemy podziwiać w reklamach poniższych marek.

1. Allegro

Mężczyzna po 60-ce otrzymuje przesyłkę. Z opakowania wyciąga podręcznik do nauki języka angielskiego „English For Beginners” i z zapałem zaczyna się uczyć. Poznaje nowe słowa i wyrażenia, ćwiczy wymowę i ogląda film w obcym języku. Po co to robi? Przekonacie się, oglądając do końca bożonarodzeniową reklamę serwisu aukcyjnego Allegro.

2. Volkswagen

Kupując używana auto, warto je kupić od emeryta. No bo przecież sporadycznie siada za kółkiem, a jak już siada, to nie wciska pedału gazu w podłogę i „nie katuje” pojazdu. Prawda? Otóż nie. Przynajmniej w ten sposób nie prowadzi kobieta, którą poznajemy w zabawnej reklamie Volkswagena. Jej styl jazdy przypomina styl rodem z kina akcji lub torów wyścigowych. Bo z wiekiem też można szaleć za kółkiem.

3. IKEA

Trzech mężczyzn ok. 60-70 lat siedzi na ławce i karmi gołębie. I tak dzień za dniem. Nawet nie zmieniają ławki! Do czasu, gdy jeden z nich kupuje czerwone, składane krzesło z IKEA. Nie jest już przywiązany do starej, drewnianej ławki – może siedzieć wygodnie, gdzie tylko chce. I właśnie to robi. Najpierw siada blisko stawu, następnie przysiada się do gitarzysty, a potem poszerza swoje horyzonty. Wyjeżdża z kraju i odwiedza odległe zakątki świata.

4. Adidas

Czasami to nie wiek nas ogranicza, ale inni, którzy są przekonani, że na emeryturze nie można się spełniać w żadnej dziedzinie. I właśnie ten problem porusza reklama, którą zrobił 26-letni student reżyserii, Eugen Merher. Nakręcił wzruszające wideo o byłym maratończyku, który próbuje uciec z domu spokojnej starości i jak dawniej pobiec przed siebie. Czy mu się uda? Czy pokona ograniczenia innych? Przekonajcie się sami. (Film reklamuje markę Adidas, jednak firma nie odpisała na mail twórcy. A tymczasem wideo zrobiło światową furorę.)

5. PornHub

Większość z nas uwielbia wręczać bożonarodzeniowe prezenty i chwilę później rozkoszować się widokiem ukochanych, których twarze rozświetla uśmiech zaraz po odpakowaniu podarunku. Ale czym obdarować dziadka? Pewien młodzieniec postanowił wręczyć swojemu roczną kartę z dostępem do treści premium w serwisie dla dorosłych. W ten sposób PornHub chciał pokazać, że starsi ludzie także mają potrzeby seksualne.

6. Airtasker

Cynthia, Azjatka około sześćdziesiątki, nie unika kontaktu z technologią. Nie boi się smartfona i aplikacji mobilnych. Ba! Korzysta z nich na co dzień. W zabawnej reklamie Airtasker, aplikacji łączącej zleceniobiorców ze zleceniodawcami, widzimy jak za pośrednictwem wspomnianego programu zamawia stół do ping-ponga i fachowca, który go składa. Nie zamierza jednak powiedzieć prawdy rodzinie, w jaki sposób stół znalazł się w jej domu. Wszystkie zasługi planuje przypisać sobie.

7. Taco Bell

Opiekunka w domu spokojnej starości wchodzi do pokoju jednego z pensjonariuszy, mówi dobranoc i gasi światło. Chwilę później mężczyzna zrzuca z siebie kołdrę i ukradkiem ucieka z pokoju. Wsiada do auta, w którym czekają na niego znajomi. Zabawa właśnie się zaczęła! Grupa emerytów pływa w basenie, tańczy w klubie i robi sobie tatuaże. Noc kończą na parkingu meksykańskiej sieci restauracji Taco Bell. To był udany wieczór!

Następny Artykuł