WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Tags: , Redaktor AgeFree

Kobiety 60+ na okładkach VOGUE

Udostępnij

Niemiecki VOGUE zdradził, jak będzie wyglądać okładka numeru majowego. Przygotowano jej trzy wersje – na wszystkich są kobiety 60+: 74-letnia  Helen Mirren, 62-letnia Sharon Stone i 69-letnia niemiecka aktorka Iris Berben. To wciąż niecodzienny widok. Biblia mody rzadko pokazuje na okładkach kobiety po 60. roku życia.

Za pierwszą „sześćdziesiątkę” na okładce uważa się Meryl Streep – w 2011 roku, 62-letnia wtedy gwiazda, pojawiła  się na okładce amerykańskiej edycji. Autorką zdjęcia była Annie Leibovitz.

Kiedy jednak poszuka się dokładniej, można trafić na okładkę niemieckiej edycji z 2005 roku z – 71-letnią wtedy – Sophią Loren.

Niemiecka redakcja wyraźnie częściej sięga po dojrzałe gwiazdy niż inne edycje: w 2013 roku na okładce niemieckiej edycji zadebiutowała Tina Turner. Mając wtedy 74 lata była wtedy najstarszą kobietą, która wystąpiła na okładce VOGUE (jednocześnie był to jej debiut okładkowy #nigdyniejestzapóźno).

W 2018 włoski VOGUE wydał numer poświęcony w całości dojrzałym kobietom – z okładką, na której pojawiła się 73-letnia Lauren Hutton.

W czerwcu 2019 roku brytyjski VOGUE wydał numer z niemal 62-letnią Madonna na  okładce (chociaż ona jest trochę poza konkurencją wieku :-D). Wcześniej, w maju, pojawił się numer specjalny z 81-letnią Jane Fonda. Publikacja powstała w wyniku akcji podjętej przez brytyjską redakcję wspólnie z marką L’Oreal.

Kiedy przyjdzie czas na okładkę polskiego VOGUE?… Kogo byście na nią typowali?

Tagi