WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Redaktor AgeFree

Sciury zadają szyku na ulicach Mediolanu

Udostępnij

Sciura – czyli tak właściwie kto? To nieco dziwne i niecodziennie brzmiące słowo może kojarzyć się z czymś nieeleganckim. A jak jest w rzeczywistości? Wręcz przeciwnie. Sciura to bowiem nic innego jak starsza – oraz niezwykle elegancka – kobieta z Mediolanu, zazwyczaj posiadająca niemały majątek oraz ugruntowaną już pozycję społeczną. W Lombardii można spotkać wiele sciur – przyjrzyjmy się nieco bliżej tym interesującym postaciom.

Włoskie sciury z pewnością wyróżniają się wśród dzisiejszego społeczeństwa. Swoim wyglądem, postawą i stylem bycia zwracają uwagę niejednego przechodnia lombardzkich uliczek. Co je najbardziej charakteryzuje? Niebanalny wygląd. Ich sposób stylizowania włosów, dobierania części garderoby jest wyjątkowy, a wręcz niespotykany w innych częściach Włoch (i świata). Posiadają one niebywały spryt w wyszukiwaniu perełek wśród fatałaszków dostępnych na rynku. Ubrania muszą być koniecznie dobrane tak, aby wyglądały drogo i ekskluzywnie (choć nie zawsze pochodzą z wyższej półki). Sciury po prostu wiedzą, gdzie i czego szukać, aby nie wydać za dużo, ale prezentować się jak najbardziej szykownie. To właśnie one sprawiają, że europejska stolica mody aż kipi od dobrego stylu i uroku.

Nie myślcie jednak, że sciury są aż tak oszczędne, bo daleko temu od prawdy. Są sprytne w kwestii wydawania pieniędzy, to fakt. Jednak podczas mediolańskich fashion weeków to właśnie one wydają krocie na najlepsze dzieła cenionych projektantów. Polują na designerskie torebki, futra i inne fatałaszki. Można by rzec, że panie te wręcz napędzają mediolański modowy interes.

Dość jednak o ubiorze. Jak wyglądają fryzury i makijaż eleganckich pań z Mediolanu? Sekretem ich nietuzinkowego wyglądu jest make-up, którego niemalże nie widać. Dbają o swoją skórę używając nieustannie kremów z filtrem, a latem nie rozstają się z okularami przeciwsłonecznymi. Czasem – w ramach szaleństwa – pokryją swoje usta szminką w kolorze krwistej czerwieni i użyją odrobiny brązującego pudru – i wystarczy. W tym przypadku mniej znaczy lepiej. Nie praktykują jednak tej delikatności oraz skromności w kwestii fryzur. Mają zawsze idealnie ułożone, jakby prosto wyszły od fryzjera, włosy. Ich nieodłącznym dodatkiem jest również pokaźna biżuteria, którą podkreślają całość eleganckiej stylizacji. Nierzadko możemy spotkać również mediolańskie sciury w towarzystwie… małych białych piesków, które spacerują z nimi między włoskimi uliczkami.

Z jednym ciężko się nie zgodzić – sciury to zajwiskowe kobiety, które niezwykle fascynują i zwracają na siebie uwagę. Bez nich Mediolan nie byłby tak wyjątkowym i urokliwym miejscem.

Tekst: Maria Kozłowska