WCZYTUJĘ

Wpisz szukaną frazę

Tags: Redaktor AgeFree

„Sex Advice for Seniors”, czyli jak 61-letnia Suzanne i 62-letni Peter starają się odczarować dojrzały seks

Udostępnij

Pierwszy film na Tik Toku opublikowali 5 lipca tego roku. Przedstawia on ich dwoje siedzących w łóżku, Suzanne pyta swojego partnera, czy mówiła mu już, że wyprała ostatnio w pralce swój wibrator, wybuchają śmiechem.

Humor jest nieodłączną częścią ich kanału. Dużo żartują rozmawiając o poważnych tematach, co urzekło do tej pory ponad 21 tys. ludzi, bo tyle mają obserwujących na Tik Toku. Ich filmiki mają średnio po kilka/kilkanaście tysięcy wyświetleń. To świetne wyniki, szczególnie dla kanału, który istnieje od zaledwie dwóch miesięcy.

 

@sexadviceforseniors

Nie tylko dla starszych

Filmiki, które wstawiają, trwają maksymalnie trzy minuty. W tym krótkim czasie Suzanne z Peterem odpowiadają na najczęściej zadawane pytania lub opowiadają o tematach tabu dotyczących życia seksualnego. Chociaż ich treści skierowane są do osób starszych, to skorzystać może z nich każdy niezależnie od wieku. Szczególnie ludzie w długoletnich związkach, bo para opowiada dużo o partnerstwie, o tym jak rozmawiać o swoich potrzebach itp.

W jednym z filmów Suzanne wspomina swojego byłego męża, pobrali się młodo i nigdy nie rozmawiali o seksie, co doprowadziło do wielu frustracji i w efekcie rozwodu. Takie historie uświadamiają, jak ważna jest komunikacja w związku.

W swoim podcaście mówią bardzo dużo o tym, jak zachować pożądanie i pasję w długoletnim związku. W ich relacji sprawdza się pamiętanie o dotyku. Uważają, że trzymanie za rękę, głaskanie po udzie czy szybkie całusy zapewniają im poczucie bliskości. Według Suzanne i Petera ludzie zbyt szybko porzucają nawyk fizycznej bliskości, co wprowadza stagnację i chęć zdrady. Aczkolwiek są to tylko ich własne spostrzeżenia, coś co działa dla nich. Warto pamiętać, że każda relacja się różni i wiele zależy od dobrych chęci obu stron.

Orgazm ze wspomaganiem

Suzanne wspomina też co jakiś czas o kobiecym orgazmie. O tym, że w naszym społeczeństwie wciąż jest to temat, o którym wiele osób, w tym kobiet, nie wie zbyt wiele. Szczególnie starsze pokolenie, które wychowywane było w czasach, kiedy seksualność była największym możliwym sekretem. Dla Suzanne orgazm nigdy nie był problemem. Po menopauzie się to zmieniło. Jej ciało zaczęło odmawiać posłuszeństwa i przyjemność nie przychodziła już tak łatwo. Wtedy zdała sobie sprawę, że może czas zmienić myślenie. Chciała bardziej polubić wszystko, co poprzedzało orgazm, a żeby tak się stało, stwierdziła, że przestanie się na nim tak mocno skupiać, że zdejmie z siebie tę niepotrzebną presję.

Suzanne poleca kobietom zabawki erotyczne. Mówi, że by móc korzystać z seksu z partnerem, trzeba znać swoje ciało, wiedzieć, co się lubi. Ważne są też dla niej fantazje, nie trzeba ich spełniać w prawdziwym życiu, ale samo myślenie może pomóc rozgrzać ciało. Cytując: „Twój umysł to największy organ seksualny”. Im więcej zmysłowej stymulacji, tym lepiej.

Suzanne jest Amerykanką, a Peter Brytyjczykiem. Mieszkają razem w Londynie. To oczywiste, że żyją w trochę innym świecie, gdzie edukacja seksualna i świadomość społeczna są na wyższym poziomie niż w Polsce. Dlatego mamy świadomość, że niektórym może być ciężko powiązać doświadczenia tej pary ze swoimi własnymi. Mimo to zachęcamy do zapoznania się z treściami udostępnianymi przez Sex Advice for Seniors Podcast. Może doczekamy się też takiego polskiego duetu.

 

Tekst: Lena Niedaszkowska

Tagi

Może spodoba Ci się również

Następny Artykuł